Loading...

تور کرمان

کرمان؛ نگینی در دل کویرتور کرمان یکی از تورهای منحصر به فرد آژانس کوچه سیر پردیس پارسی است که شما را به سرزمینی کهن با تاریخ و فرهنگ خاص می برد. برای سفر به شهری که در گذشته گواشیر نام داشته است و در کتیبه‌های هخامنشی با نام کارمانیا معرفی شده است در دل ایران همراه ما باشید تا از قدم‌زدن در کویر شهداد و در نزدیکی با منطقه گندم بریان لذت ببریم و شهداد و سیرچ و پهنه‌های عظیم کلوت‌ها را ببینیم. کویر شهداد که در فاصله بسیار کمی تا این شهر قرار دارد از بهترین جاذبه های کرمان است. در تور کرمان شما را به داستان‌های شاه نعمت الله ولی در ماهان می‌بریم، شاه نعمت اله ولی از عارفان و نامداران بزرگ قرن نهم بوده است که هم اکنون آرامگاه او در شهر ماهان و نزدیکی کرمان یکی از بناهای پر بازدید این شهر است، چرا که معماری فوق العاده‌ای که در دوران صفویه و قاجار در این بنا انجام شده که با دیدن آن حیرت خواهید کرد، کتابخانه و موزه شاه نعمت اله ولی محلی است برای نگهداری سی پاره معروف و منسوب به بی بی خاتون، قرآن‌های خطی نفیس، انواع زره و شمشیر، و پته معروفی که پوشش مقبره بوده و حال اینجا نگهداری می‌شود. در کنار مقبره شاه نعمت الله ولی، یکی از باغ های ایرانی ثبت شده جهانی به نام باغ شازده ماهان قرار گرفته که شاهکاری در دل کویر به شمار می‌رود و از به هم پیوستن آب و درخت و سرسبزی در دوره قاجار ساخته شده است. ما از ورودی باغ شاهزاده تا بالا و شاه نشین شما را همراهی خواهیم کرد. پس از آن همراه با تور کرمان به مرکز شهر خواهیم رفت و گشت را از میدان ارگ آغاز خواهیم کرد تا وارد بازار کرمان شویم و به چهار سوق گنجعلیخان برسیم و معماری و شاهکارهای عصر صفویه را در این تکه از بازار ببینیم. در یک سوی میدان، حمام گنجعلیخان قرار دارد و در سوی دیگر مدرسه گنجعلیخان و در سویی دیگر مسجد ضرابخانه سکه و آب انبار گنجعلیخان در دل بازار مسگرها نیز همان حوالی قرار گرفته‌اند، جایی که آن را قلب تپنده کرمان می‌دانند و پر است از مغازه‌های پسته فروشی و زیره و قوتو. در مسیر، موزه حمام گنجعلیخان به همراه مجسمه‌های زیبایش را به تماشا می‌نشینیم و به پیاده‌روی در مسیر بازار کرمان به سوی حمام وکیل و صرف چای و کلمپه در چایخانه حمام وکیل در کنار موسیقی زنده به همراه تیم پرانژی آژانس کوچه سیر پردیس پارسی می‌پردازیم.

مجموعه ابراهیم خان ظهیر الدوله که شامل یک مدرسه و مسجد در پشت ضرابخانه می‌شود و حال و هوای خاصی دارد را در طول مسیر خود می‌بینیم و از معماری حمام عصر قاجار لذت می‌بریم و مسیر بازار را تا میدان مشتاقیه ادامه می‌دهیم، سری به یکی از زیباترین مساجد ایران یعنی مسجد جامع مظفری از دوران آل مظفر در قرن هشتم می‌زنیم و در ادامه به سوی مقبره خواجه اتابک می‌رویم تا این آرامگاه سلجوقی را از قرن ششم در نزدیک میدان مشتاقیه کاوش کنیم، قلعه دختر و قلعه اردشیر از قدیمی‌ترین آثار کرمان در نزدیکی میدان مشتاقیه برایمان جالب است تا به تاریخ دوران ساسانی برگردیم. 

خدمات تور کرمان کوچه سیر پردیس پارسی :

لیدر های مجرب و مسلط به منطقه،حمل و نقل های محلی برای کل گشت های منطقه، پرداخت ورودیه های لازم، پذیرایی های میان وعده، بیمه مسئولیت مدنی سفر.

جهت اعلام دقیق نرخ ، رزرواسیون و هم چنین رزرو هتل های دیگر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

تاریخ شروع جمعه, 03 خرداد 98
تاریخ پایان سه شنبه, 07 خرداد 98
مهلت ثبت نام سه شنبه, 24 اردیبهشت 98
هزینه 7,500,000 ریال
ظرفیت 0

نام هتل: هتل جهانگردی
کلاس هتل: 1

لیدرها
گالری
رزرو تور

ثبت نام به اتمام رسیده